Kuyruk Sokumu Hastalıkları Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Kuyruk Sokumu Hastalıkları Belirtileri ve Tedavisi

Kuyruk sokumu hastalıkları, genelde incinmeler, yaralanmalar ve zorlamalar nedeniyle ortaya çıkar. Nadir durumlarda kuyruk sokumunda ağrı ciddi sorunun işareti olabilir. Kuyruk sokumu hastalıkları olmasına rağmen ideal duruşunun devamı, sırt kemiklerini ve ilişkili yapının sabitlenmesi, lif ve bağları güçlendirme, kalçalar arasındaki baskıyı dağıtma gibi birçok işlevleri vardır. Bütün bu işlevler omurga kemiğinin ucunda, kalçaların hemen üstünde bulunan kuyruk sokumu hastalıklarının anatomik konumuna bağlıdır.

Kuyruk sokumu hastalıkları nedenleri: Omurgadan dolaylı olarak incinmesi kuyruk sokumu hastalıkların sonuçlanabilir.

Sürekli zorlama: Omurga bölgesinde rahatsızlığa sebep olan durumlar aynı hareketleri tekrarlandığı etkinlikler ve spor etkinlikleridir. Üzerindeki sürekli hareket kuyruk sokumu hastalıklarına neden olan sırt kas sisteminin üzerinde aşırı baskılara sebep olabilir. Eğer zamanında fark edilmezse bu sürekli zorlama kuyruk sokumu hastalıkları ciddi bir şekilde kronik ağrıya neden olur.

Obezite: Obezitelik, bel kemiğindeki fazla yükü sıkıştırır bu da kuyruk sokumu hastalıkları ağrısıyla sonuçlanır.

Kuyruk sokumu hastalıklarının tedavisi: Eğer kuyruk hastalığından sürekli rahatsızlık, ağrı hissediyorsanız uygun tıbbi tedavi yöntemi için profesyonel sağlık hizmetine başvurunuz.

İlaç alma tedavisi: Naproxen, reçetesiz olan satılan ilaçları kullanmak aynı zamanda ağrıyı önemli ölçüde azaltır.

Fizik tedavisi: Genelde, kuyruk sokumu hastalıklarına iyi gelir. Fizik tedavi pelvikteki baskıyı azaltır ve ağrıları azaltmaya yönelik tedavi tekniklerden oluşur.

Ameliyat tedavisi: Kuyruk sokumu hastalıkları durumlarda ameliyatı denemek zorunda kalabilirsiniz. Kuyruk sokumu hastalıkarı değiş operasyonlar ciddi ve sakatlayan kuyruk sokumu ağrıları olduğunda son seçenek olarak görülür.

Kuyruk Sokumu Hastalıkları Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni